Pierwsze kroki z Pocket Code - Hello imię: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki Mistrzowie Kodowania
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "Plik:Freepik.jpeg")
 
Linia 1: Linia 1:
 +
[[Category: Scenariusze]] [[Category:Mistrzowie Kodowania]]
 +
'''Materiały stworzone przez trenerów programu „Mistrzowie Kodowania” finansowanego przez Samsung Electronics Polska, objęte licencją CC BY SA 3.0 PL "Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska".'''
 +
<br />
 +
 +
WITAJ, POCKET CODE! - TWORZYMY PIERWSZY PROGRAM (SCENARIUSZ OBOWIĄZKOWY, WYJAŚNIAJĄCY, JAK PRACOWAĆ Z APLIKACJĄ POCKET CODE)
 +
 +
'''Opis projektu:'''Poniższy scenariusz przedstawia zasady pracy z aplikacją Pocket Code na podstawie programu Hello imię. Celem jest aplikacja, w której bohater zapyta nas, jak mamy na imię, a po wpisaniu przez nas odpowiedzi, przywita nas, wypowiadając powitanie złożone ze słów: “cześć, [podane imię]”.
 +
 +
Przygotujmy się do pracy. Po wejściu do Pocket Code, wybierzmy '''Nowy'''. Nazwijmy nasz projekt '''Hello_imie''' i pozostawmy zaznaczenie '''Utwórz pusty program''', zmiany zatwierdźmy przyciskiem '''OK'''. Proponujemy, by orientacja ekranu pozostała w tym przypadku pionowa.
 +
 +
 
[[Plik:Freepik.jpeg]]
 
[[Plik:Freepik.jpeg]]

Wersja z 12:14, 13 kwi 2017

Materiały stworzone przez trenerów programu „Mistrzowie Kodowania” finansowanego przez Samsung Electronics Polska, objęte licencją CC BY SA 3.0 PL "Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska".

WITAJ, POCKET CODE! - TWORZYMY PIERWSZY PROGRAM (SCENARIUSZ OBOWIĄZKOWY, WYJAŚNIAJĄCY, JAK PRACOWAĆ Z APLIKACJĄ POCKET CODE)

Opis projektu:Poniższy scenariusz przedstawia zasady pracy z aplikacją Pocket Code na podstawie programu Hello imię. Celem jest aplikacja, w której bohater zapyta nas, jak mamy na imię, a po wpisaniu przez nas odpowiedzi, przywita nas, wypowiadając powitanie złożone ze słów: “cześć, [podane imię]”.

Przygotujmy się do pracy. Po wejściu do Pocket Code, wybierzmy Nowy. Nazwijmy nasz projekt Hello_imie i pozostawmy zaznaczenie Utwórz pusty program, zmiany zatwierdźmy przyciskiem OK. Proponujemy, by orientacja ekranu pozostała w tym przypadku pionowa.


Freepik.jpeg