Zmiany

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Scenariusz 8 - Tłumacz głosu

Dodane 1366 bajtów, 10:40, 24 mar 2017
/* Zaprogramowanie aplikacji */
* '''languageToTranslateTo''' - tutaj wpiszemy z jakiego języka na jaki chcemy tłumaczyć np. "pl-en".
* '''textToTranslate''' - tutaj przyłączymy label1.text z którego pobierzemy tekst do tłumaczenia.
 
[[Plik:Tłumacz6.PNG]]
 
''Rys.6 Kod przypisany do Button1 (tłumaczenie tekstu)''
 
 
Powyższa operacja powoduje pobranie i przetłumaczenie tekstu z Label1. Nie widzimy jednak jeszcze wyniku tego tłumaczenia, gdyż nie zaprogramowaliśmy, żeby przetłumaczony tekst pojawiał się w aplikacji. Posłużyć do tego może nam kolejna metka Label2, w której wyświetlimy efekt tłumaczenia.
 
Programowanie ostatniego skryptu rozpoczniemy od znalezienia w YandexTranslate1 warunku '''WhenYandexTranslate1.GotTranslation''' i umiejscowienia w warunku setLabel2.TextTo połączonego ze zmienną lokalną getTranslation (wyciągniemy ją ze zmiennej lokalnej '''translation''' w '''WhenYandexTranslate1.GotTranslation''').
 
Tak skomponowany kod wyświetli nam przetłumaczony tekst. Jednak chcąc, aby ten tekst był przeczytany, warto dodać jeszcze dwa bloczki: '''callTextToSpeech2.SpeakMessage''' oraz '''label2.Text'''. Spowodują one przeczytanie przez syntezator mowy przetłumaczonego tekstu.
 
[[Plik:Tłumacz7.PNG]]
 
''Rys.7 Kod wyświetlania i mówienia przetłumaczonego tekstu''
 
 
I to tyle! Mamy gotowy podręczny tłumacz. Warto jednak pamiętać, że program do poprawnego działania wymaga Internetu, ponieważ korzysta z zewnętrznych usług analizowania mowy i tłumaczenia.
 
[[Plik:Tłumacz8.PNG]]
 
''Rys.8 Kompletny kod''
 
 
===== Podsumowanie =====
[[Plik:Freepik.jpeg|left|mały]]
1492
edycje