Zmiany

Aplikacja do rysowania

Dodane 60 bajtów, 22:42, 13 sie 2014
/* tworzenie kodu dla duszka */
=== tworzenie kodu dla duszka ===
Po wykonaniu grafiki figur geometrycznych oraz ich kostiumów kolorystycznych umieszczamy je na '''TlePrzybornika''' i ewentualnie pomniejszamy je, tak aby całe znajdowały się w obszarze duszka '''TłoPrzybornika'''. Przechodzimy do tworzenia ich skryptówdla duszków. Zacznijmy od kwadratu. Skrypt koła będzie taki sam, z różnicą jedynie współrzędnych odpowiadających za jego umiejscowieniem umiejscowienie na '''TlePrzybornika''' (opisana została opis w dziale '''jak modyfikować'''). Kwadrat po zabraniu Jeśli zużyjemy jeden kwadrat z '''TłaPrzybornika''' na obszar do umieszczając go w obszarze rysowania , to w Przyborniku powinien ponownie się tam pojawić do kolejnego wykorzystaniasię nowy kwadrat, abyśmy mogli ponownie wykorzystać tę figurę. W tym celu kwadrat będzie musiał się również sklonować. Spowoduje to Wykorzystamy do tego następujący kod:
[[Plik:Okno6.png|klonowanie duszka i jego powrót na pozycję startową]].
Co należy rozumiećTen kod oznacza: ''jeśli nie dotykam już '''TłaPrzybornika''' to sklonuj mnie i zanieś znowu na moje miejsce na przyborniku.''
Teraz przechodzimy do zaprogramowania dodatkowych możliwości naszemu kwadratowi, np.: zmiana koloru, pomniejszanie, powiększanie, obroty o kilka stopni, usuwanie niepotrzebnej figury na rysunku, itp.
[[Plik:Okno7.png|klawisz spacja i dotyk kursora myszy powoduje zmianę koloru]]
Oczywiście uczeń może wybrać dowolny klawisz z klawiatury. Ważne znaczenie ma tu klocek [[Plik:Klocek3.png|spowalnia wyświetlanie kolejnych kostiumów ]], bez niego zmiana kolorów byłaby tak szybka, że ludzkie oko by jej nie zauważyło. W sposób analogiczny można zaprogramować pozostałe możliwości dla naszego '''kwadratu'''. W skryptach dla pozostałych możliwościach możliwości figury nie ma potrzeby stosowania klocka ''czekaj...''.
Przykład całego skryptu '''kwadratu''':
740
edycji